10 אתרים מעולים וחינמיים להורדת תמונות ללא זכויות יוצרים – המותרים לשימוש מסחרי בחינם

הורדת תמונות ללא זכויות יוצרים

10 אתרים מעולים וחינמיים להורדת תמונות ללא זכויות יוצרים – המותרים לשימוש מסחרי בחינם

לפניכם 10 אתרי התמונות חינמיים הטובים ביותר שמצאנו לשימוש ללא חשש זכויות יוצרים. שנייה לפני שתורידו משם תמונות, אולי כדאי שתקראו ותבינו מה מותר ומה אסור, כאן למטה, בהמשך:

pixabay-logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Pixabay– אחד ממאגרי התמונות החינמיים המוכרים והפופולארייים ביותר להורדת תמונות ללא חשש זכויות יוצרים. עם למעלה מ 710,000 תמונות, אילוסטרציות, גרפיקה, אומנות ווידאו. התמונות מסודרות בתוך קטגוריות ויש לכם אופציה נוחה לחיפוש במגוון רחב של ביטויי מפתח, תחומים ותעשיות.

 

 

Unsplash-Logo אתר חינמי להורדת תמונותUnsplash – הפך לאחד המקורות הטובים ביותר עבור תמונות ללא זכויות יוצרים, המותרים לשימוש חינמי ומסחרי כיום. צוות Unsplash סורק באופן קבוע את הקיים ברשת ומציג לנו את התמונות הטובות ביותר בדף הבית שלו. כל התמונות פתוחות לציבור ולשימוש מסחרי ללא תשלום על פי תנאי רישיון Unsplash.האתר מציג מבחר תמונות אומנותיות של צלמים מקצועיים, ותחת כל תמונה יופיע בדרך כלל שם הצלם. יש לכם אפשרות לראות את כמות הלייקים שיש לכל תמונה ואת מידת הפופולאריות שלה. בנוסף, תוכלו ליצור לעצמכם קולקציה של תמונות אהובות לשימוש עתידי באמצעות האתר.

 

LibreStock-logo אתר חינמי להורדת תמונות

LibreStock – מיזם ישראלי מעניין המציע מאגר תמונות חינם בעיצוב מרשים, עם למעלה מ-30 אלף תמונות תחת רישיון CC0 שמאפשר לכם לעשות שימוש בתמונות לכל שימוש שהוא מלבד מכירת התמונה. הייחוד באתר זה הוא בטכנולוגיה שלו; הוא למעשה מנוע חיפוש אשר סורק תמונות מכ-20 אתרים שונים ומספק לכם את החיפוש המדויק.

 

 

life-of-pix-logo אתר חינמי להורדת תמונות

Life Of Pix– מאגר תמונות חינם ללא זכויות יוצרים עם תמונות חדשות ואיכותיות שעולות כל שבוע, ההורדה היא ישירה ואין צורך לתת קרדיט. זהו מאגר שהוקם על ידי סוכנות הקריאייטיב LEEROY, והוא מציע תמונות ברזולוציה גבוהה בחינם וללא מגבלת זכויות שימוש. גם כאן מתווספות תמונות חדשות למאגר מידי שבוע.

 

 

 

gratisography logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Gratisography– אתר תמונות חינם באיכות מאוד גבוהה. האתר שייך לצלם ראיין מקגווייר שניכן בכישרון יוצא דופן לתשומת לב לפרטים הקטנים. באתר תוכלו ליהנות ממבחר תמונות אומנותיות שמתאימות לכל תחום, החיסרון הוא שאין אופציית חיפוש. אך גם כאן, יש עדכון של מלאי תמונות חדש מידי שבוע המתווסף למאגר הקיים.

 

libreshot logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Libreshot – כמו האתר הקודם, גם האתר הזה שייך לצלם, שמו מרטין וורל והוא מאפשר הורדה של תמונות בחינם ללא צורך במתן קרדיט.

 

 

pexels logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Pexels– אתר תמונות חינם שמאפשר לכם לעשות חיפוש של תמונות על פי צבע, פופולאריות וכן הלאה. התמונות המסופקות הן באיכות גבוהה, למעלה מ-10,000 תמונות, כולן בחינם ללא צורך בקרדיט.

 

 

stocksnap io logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

io – אתר חיפוש תמונות חינמי עם חווית משתמש נוחה, בחזית דף הבית תוכלו לבחור תמונות שהכי נצפו, שהורידו אותן מספר רב פעמים וכן תמונות שסימנו להן הכי הרבה לייק.

 

 

kaboompics logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Kaboompics – מאגרי תמונות חינם שמציע מבחר גדול של תמונות אבסטרקט, תמונות אורבניות, תמונות נופים, אופנה, ארכיטקטורה אוכל ומגוון רחב של נישות נוספות. המאגר אומנם קטן יותר ממתחריו שהוזכרו לעיל, אך הוא מכיל תמונות ייחודיות לנישות ספציפיות ובכך היתרון המשמעותי שלו.

 

 

NegativeSpace logo אתר חינמי להורדת תמונות

 

Negativespace– אתר תמונות חינם ללא זכויות יוצרים, המאפשר שימוש מסחרי או פרטי. כל התמונות ברזולוציה גבוהה, ניתן לבחור בחיפוש לפי צבע התמונה, גודל וכל קטגוריה אחרת.

 

 

[sta_anchor id=”תמונות-ועזרים-ויזואליים” unsan=”תמונות ועזרים ויזואליים”]תמונות ועזרים ויזואליים[/sta_anchor] תמיד היו חלק משמעותי מהעולם הדיגטלי של היום. לכן זה פוגש את כולנו בשלב כלשהו, בייחוד בכל הקשור לעולמות התוכן והשיווק אתרים. אומנם לא תמיד נגיש וקל לנו להשיג תמונות איכותיות בהינף יד. מסתבר שהמשימה מאתגרת לא מעט מאיתנו, היות והאפשרות של צילום עצמי מקורי או רכישת תמונות אינן אטרקטיביות עבור רבים. בעיה נוספת היא במציאת תמונות איכותיות וטובות עם רישיון שימוש והיתר לשימוש מסחרי ברור וחד משמעי.

למרבה המזל, קמו בשנים האחרונות אתרי תמונות להורדה ללא זכויות יוצרים, המותרים לשימוש מסחרי. ועוד בחינם!

אז נברנו וחפרנו במגוון מאגרי התמונות הקיימים ברשת, וזיהינו מבחר של 10 אתרים מעולים וחינמיים המציעים תמונות להורדה חינם ללא זכויות יוצרים. המאגרים שהוצגו לעיל מציעים אופציית חיפוש נוחה לפי הצרכים של הגולש.

אז מדוע אין אפשרות להשתמש בכל תמונה שאנחנו מוצאים ברשת?

ההסבר הפשוט ביותר קשור בחוקי הקניין הרוחני ומה שמוכר כ “זכויות יוצרים” של בעלי התמונות והיתר או אי-היתר השימוש בהם. לכל תמונה יש יוצר, ולא כל תמונה פתוחה לשימוש הציבור ללא מגבלות או תנאים. כך קיימים למשל מאגרי תמונות עם היתר לשימוש אך דרישה למתן קרדיט באתר לבעל התמונה, עבור כל תמונה בנפרד. אז במידה ולא אתם יצרתם את התמונה או רכשתם אותה, היא מוגנת בזכויות יוצרים והשימוש בה הוא הפרה על החוק.

העניין הוא שהדרישה לא תמיד ברורה, ובדרך כלל גם לא תמיד נראית לעין ונגישה לצד קובץ התמונה, ולכן רבים וטובים נופלים בעניין הזה, ואף נתבעים בבית משפט בגין הפרות זכויות יוצרים.

הידעתם שהפרת זכויות יוצרים פירושה שבעל התמונה יוכל לתבוע אתכם בעשרות ואף מאות אלפי שקלים כיום בישראל ללא חובת הוכחת נזק ממשי לתובע?

תמונות חינם להורדה מתגלים לא אחת כמלכודת דבר שיש להזהר ממנה. הקלות שבה ניתן לטעות בתחום הזה, ועוד יותר מכך, להיתבע בישראל, מחייבת אותנו לבחון את הנושא היטב, לבדוק את התמונות ורישיונות השימוש שלהן עוד יותר טוב. ואף מומלץ לשמור על הרישיונות בהישג יד, על להגן על עצמינו מתביעות פוטנציאליות. שאלו את אלה שקיבלו מכתב תביעה. התחום הזה מאוד נפוץ, התביעות הן רבות ויקרות, ואין להקל יד בדבר כלל.

שתף פוסט זה

כתיבת תגובה