5 תוספי וורדפרס היעילים ביותר לשיפור קידום האתר שלך

תוספי וורדפרס Wordpress_Developers_Community

5 תוספי וורדפרס היעילים ביותר לשיפור קידום האתר שלך

 

YOAST SEO

עם מעל 3 מיליון התקנות של התוסף, אחד מתוספי וורדפרס המוכרים והשימושיים ביותר לשימוש לצרכי שיווק וקידום אורגני של אתר וורדפרס הוא התוסף יואסט. התוסף הזה מכיל בתוכו את כמעט כל הצ’קליסט שנדרש לבעל אתר לבצע ברמת הקידום האורגני של האתר שלו מבחינת Onpage SEO (קידום באתר עצמו). YOAST עושה את החיים קלים יותר הן עבורי ועבור הצוות שלי במסגרת קידום אתרי וורדפרס והתאמתם לסטנדרטים הדרושים במסגרת קידום האתר. ממערכת לקידום פר עמוד, ועד יצירת מפת XML, הגדרות היררכיית אתר, חיבור ופתיחת חשבונות חשובים לקידום ואנליזה של האתר ועוד.

אבל עיקר סוד הההצלחה של תוסף הקידום הזה לטעמי לעומת מתחריו, הוא ב-UX , בחוויית המשתמש שלו. מלבד הנגשת הקידום למנהל האתר הפשוט, יש בו נוחות ואינטואיטיביות ברמת השימוש. יש לי מנהלי אתרי חנויות בני 60+ שמשתמשים בו לקידום האתר שלהם בשוטף בזכות הנוחות וקלות השימוש בתוסף.

יתרון יחסי נוסף של YOAST לקידום שהוא בכך שהוא מכיל את מכלול חבילת הקידום ועונה על כמעט כל דרישות אופטימיזציית האתר. בין אפשרויות התוסף יש יכולת עריכת תגיות מטא, הגדרת כללים ואוטמציות של אופטימזציית כותרות, מפת XML ועוד. באתר של כותבי הפלאגין יש מדריך מלא לכל האפשרויות הטמונות בתוסף.

יכולות ותועלות של התוסף:

 • תצוגה מקדימה של נראות העמוד בתוצאות החיפוש בגוגל, פר עמוד
 • ניתוח ססטוס קידום של העמוד בזמן אמת
 • צ’קליטס לקידום והמלצות תיקונים בהתאם למצב העמוד ספציפי ועמידתו בסטנדרטים של גוגל
 • אופטימיזצייה טכנית למכלול מנועי החיפוש הגדולים ברמת המאקרו
 • שימוש בתגיות
 • פירורי לחם breadcrumbs לניווט נכון של האתר
 • אינטגרציה חברתית ואף התאמה אינדוידואלית פר עמוד או פוסט
 • עריכת קבצי HTACCESS וכן TXT
 • פקודות מאקרו לאוטימיזציה ועוד

 

טיפ קטן בנוגע לתוסף זה:

מרבית המשתמשים בתוסף זה לא מודעים ולא משתמשים בחלק הסושייאל של התוסף, בו ניתן לבצע אופטימיזצייה עבור קידום אורגני גם בפייסבוק ובטוויטר, והתאמות תוכן ככלל. לעיתים עולה הצורך להתאים כותרת, תיאור או תמונה שונה טרם שיתוף עמוד או פוסט ספציפי, והאפשרויות הללו קיימות אך לא כל כך מוכרות למשתמשי התוסף וכדאי לנצל את המתנה הנוספת הזו.

 

YOAST תוספי וורדפרס

תוסף YOAST להורדה

 

Header and Footer Plugin

למנהלי אתרים שאינם מתכנתים יש פתרון מעולה אם ברצונם להטמיע באתר קודים חיצוניים דוגמאת סקריפטים של כלים צד שלישי ואינטרגרציות למיניהם. התוסף המעולה והשימושי מאוד בשם Header and Footer Plugin מאפשר לבצע זאת ללא צורך במתכנת בהכרח, תוך הבנה בסיסית של מהות הקוד והיכן להטמיע אותו.

התוסף מקצה איזורי הטמעת קודים וסקריפטים למיניהם באיזורים שונים באתר, לרבות חלוקה לדסקטופ ומובייל, חלוקה של הטמעת הקודים שנרצה להטמיע על פי איזורים ספציפיים באתר (ההאדר, פוטר, הסיידבאר) וקבצי האתר השונים (עמוד הבית בלבד, חלוקה לפוסטים, קטגוריות, עמודים ספציפיים) ואף חלוקה לפי סקריפטים (PHP, Javascript) ועוד.

יש לכם פיקסל של פייסבוק להטמיע באתר? זקוקים להטמעה של קוד האנליטיקס של גוגל בהאדר של האתר? אין בעיה. נכנסים להגדרות התוסף, ובוחרים היכן להטמיע. במרבית המקרים הקודים המבוקשים מגיעים עם הנחייה להטמיע בהאדר או בפוטר.

יתרונו המרכזי של התוסף הזה הוא ביכולתו לאפשר למנהל האתר להטמיע קודים וסקריפטים חיצוניים ללא תלות במפתח וללא צורך בגישה או התעסקות בקבצי המקור. מפליא אותנו לגלות כל פעם מחדש כמה בעלי אתרים מגיעים אלינו עם הרגלים מגונים והנחיות שגויות שקיבלו של הטמעות סקריפטים למיניהם ישירות לעורך הקבצים ועורך התבנית שנגישים להם מתוך האדמין של וורדפרס. את זה הם כמובן מבצעים ללא שום הבנה בקוד ותוך פגיעה נראות או פונקציונאליות של האתר. מה שמייד מביא בעקבותיו בדרך כלל לתקלות ובאגים אינספור באתר. את כל זה אנחנו פותרים ומונעים עם התקנת התוסף והסבר קצר למשתמש היכן להטמיע איזה קוד.

בין היתר, אנחנו משתמשים בתוסף זה לאתרים השונים עבור:

 • מתן אפשרות לדינאמיות בהחלפה ועדכון של הטמעות קודים מספקים חיצוניים לאתר ללא תלות במפתח.
 • מניעת הצורך בגישה ונגיעה בקבצי מקור של ספקים שונים של מנהלי האתר לצרכי הטמעת כלי קידום ושיווק שונים – התוסף מאפשר הטמעת כל קוד חיצוני דוגמאת מיילמאנצ’, רב מסר, VIPLUS או כל ספק חיצוני עם מערכות API לצרכי קידום וקמפיינים
 • חיסכון וביטול הצורך בתוספי וורדפרס נוספים שמנהלי האתר לעיתים מבקשים ומתעקשים עליהם דוגמאת תוסף אנליטיקס, תוסף להטמעת search console ועוד.

באופן אישי, השימוש בתוסף זה היא הדרך שלנו לוודא שאין נגיעה בקבצי האתר וקוד המקור מלבדי ומלבד הצוות שלנו. אנו מספקים הרשאה להכנסת סקריפטים לאיזור המיועד לאחד בהגדרות התוסף, ואם קרה ונוצרה תקלה כלשהי עקב הטמעות סקריפטים חיצוניים למיניהם, הרי שקל לאתר אותם באיזורים שהוקצו לכך בלבד.

Header and footer תוספי וורדפרס

תוסף Header and footer להורדה

 

All in One Schema.org Rich Snippets

עוד תוסף למקדמי האתרים שאין לוותר עליו ותורם משמעותית לCTR (שיעור ההקלקות באתר) ולקידום אורגני בגוגל הינו תוסף ה All in One Rich Snippets המאפשר הטמעת סכימות; פיצ’רים המכונים בעגה המקצועית כ rich snippets לאתר שלנו, לצרכי שיפור הנוכחות שלו בין התוצאות בגוגל ולפיכך שיפור סטטוס קידום האתר. Rich snippets הן למעשה אפשרות בניית תקציר מותאם אישית לצורך הצגתו בתוצאות החיפוש בגוגל, יאהו, בינג ועוד מנועי חיפוש מוכרים. אומנם בחו”ל המנגנון הזה ככלל הוא הרבה יותר מפותח וקיימות הרבה יותר אפשרויות סכימה לעומת הקיים בארץ אך אין ספק כי השימוש בו משפיע באופן ישיר ומשפר משמעותית את הCTR לאתרים בהם השתמשנו בו לצרכי קידום.

בין היתר rich snippets מוכרים בארץ בתצורות של הדירוג עמוד/פוסט או סכימת המחבר.

All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס

הסכימות שניתן ליישם עליו באתר לצרכי קידום הן:

 • דירוגים

All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס דירוגים

 • סכימת מוצרים (הצגת מחיר, דגם, יצרן וכו’)

All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס סכימת מוצרים

 • סכימת מתכונים

All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס סכימת מתכונים

 • מאמר עם תמונה

All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס מאמר עם תמונה

 • אירועים

  All in One Rich Snippets תוספי וורדפרס אירועים 

תוסף all in one schema rich snippets להורדה

 

Loco Translate

לאתרים מרובי שפות בוורדפרס יש פיתרון תרגום מחרוזות חינמי שיש כי יטענו שהוא אף עולה על מתחריו תוספי הפרימיום בתשלום. Loco translate הינו תוסף תרגום המאפשר תרגום כל הסטרינגים באתר, לרבות סטרינגים של תוספים שהותקנו, סטרינגים מהתבניות ואף של קבצי הCORE של וורדפרס. אך מהו היתרון הגדול ביותר שלו? בראש ובראשונה זה המשקל. Wpml לעומתו הוא תוסף מאוד כבד ומצריך היכרות מעמיקה והתעסקות, עם עשרות אפשרויות, ולפיכך הוא גם כבד מאוד ומשפיע משמעותית על משך טעינת האתר. ולפיכך גם לרעה על קידום האתר וחוויית המשתמש בו.

מלבד היותו חינמי וקליל, יש לloco translate יתרון של נוחות למשתמש. הוא מתאים לשימוש כמעט לכל תבנית עימה שילבנו אותו עד כה והוא הוכיח את עצמו. 5 דקות של הסבר לבעל האתר וגם הוא יכול לתרגם לבד את הסטרינגים הרצויים לו באתר ללא תלות במפתח או תוסף פרימיום מסורבל המצריך קורס הכשרה מעמיק.

יכולות ותועלות של התוסף:

 • מנגנון תרגום בילד-אין למערכת הניהול של וורדפרס ללא הצורך לייצר ולערוך קבצי PO MO כמקובל בדרך כלל.
 • יכולת לערוך ולתרגם תבניות ותוספים אוטומאטית בשפות שונות
 • תמיכה למדולים כדוגמת תגובות, טפסים ועוד

תוסף Loco translate להורדה

Redirection

הפניות 301 וטיפול בשגיאות 404 הנוצרים האתרים הן דבר נפוץ, שכיח והכרחי לקידום אתר. מאוד חשוב להקפיד לא לאבד תנועה או לרדת בדירוג בגלל דבר שהוא פשוט כל כך לתיקון. שגיאות 404 (הנובעות בעיקר מתכנים שהיו בעבר וכעת אינם נמצאים באתר) הינה השגיאה הנפוצה ביותר בקרב אתרי אינטרנט כיום, וורדפרס בפרט. תוסף הRedirection מאפשר לבצע הפניות אלו ובכך לטפל בתיקון של שגיאות במהירות ובקלות. קיימת בתוסף יכולת אף לאתר את השגיאות באתר הספציפי בו הוא מותקן ולתקן אותם אחד לאחד.

מרגע שמתקינים את התוסף מקבלים לוג = תיעוד של כל שגיאות האתר לאחר שנסרקו על ידי התוסף. מייד לאחר מכן ניתן לבצע הפניות מסוג 301 לכל אחת מהשגיאות לעמוד קיים חלופי באתר ובכך לחזק את אופטימיזציית האתר ולשפר את מצב הקידום שלו באופן ניכר וחיוני.

נכון, אומנם קיים מגוון רחב של תוספי וורדפרס מסוג הפניות לצורך טיפול בשגיאות וקידום אתרי וורדפרס. אך ניסיון של למעלה מעשור בתחום הוורדפרס והSEO עם התוספים הקיימים בשוק הביא אותנו למסקנה שהתוסף הזה הוא האחד. בעיקר משום שהוא מייצג את השילוש הקדוש הנחוץ למנהלי אתרי וודרפרס:

 • נוחות למשתמש = בעלי האתרים
 • תמיכה טובה של כותבי התוסף וללא תקלות או בעיות תאימות לתבניות כאלו ואחרות
 • וחיסכון משמעותי של זמן ולפיכך גם כסף (דו”חות אוטומאטיים של שגיאות, דוחות שימוש בהפניות שבוצעו ועוד) בשל הלוגים וניתור השגיאות שיש לו built in

התוסף redirection plugin להורדה

 

אלו חמשת תוספי וורדפרס החשובים והיעילים ביותר מניסיוננו לקידום אתרי וורדפרס. הם מאפשרים ליישם באתר מגוון רחב של פעולות קידום אורגני ברמת הon page ואף לשיווק ככלל, ללא תלות במפתח.

מכירים תוסף קידום שאתם לא יכולים בלעדיו והיה משמעותי לקידום האתר שלכם? נשמח לשמוע איזה ומדוע, כאן בתגובות.

 

כותבת:

איתיאל אברהם | MMG

מתמחה בפיתוח וקידום אתרי וורדפרס ואתרי סחר

שתף פוסט זה

כתיבת תגובה